.

Osoby, które podjęły decyzję o wprowadzeniu aktywności często zastanawiają się jaką formę treningu wydolnościowego wybrać, aby były oczekiwane rezultaty. Dziś postaram się odpowiedzieć na to pytanie i doradzić co będzie najlepsze dla Ciebie!

Czego się dowiesz?

  • Co to aeroby i interwały?
  • Czym różnią się te aktywności?
  • Jaka forma treningu będzie dla Ciebie najlepsza?
  • Podsumowanie

Co to aeroby i interwały?

Aeroby- to ćwiczenia fizyczne, których intensywność mieści się pomiędzy niską, a umiarkowaną. Podczas wykonywania tego rodzaju aktywności produkowane są ogromne ilości energii w obecności tlenu, a to przekłada się na to, że możemy trenować dłużej.

Interwały- charakteryzują się występującymi po sobie krótkimi seriami: fazą wysiłkową, w której pracujemy na maksymalnych obrotach oraz fazą niepełnego wypoczynku, w której nie dopuszczamy do pełnego unormowania tętna.

Czym różnią się aeroby od interwałów?

Interwały jak i aeroby są formami aktywności, które pozytywnie wpływają na zdrowie człowieka oraz kształtowanie sylwetki. Różnice pomiędzy tymi dwoma rodzajami aktywności są ogromne, ponieważ trening interwałowy jest wymagający i może okazać się zbyt trudny dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywnością, dlatego zalecany jest osobom, które trenują już przez dłuższy okres i chcą zaoszczędzić́ swój czas! Dla początkujących zaleca się aeroby, które są mniej wymagające.

POLECANE

Jaka forma treningu będzie dla Ciebie najlepsza?

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z treningiem wydolnościowym to aeroby będą odpowiednią opcją dla Ciebie. Jeżeli masz już jakieś doświadczenie i nie możesz sobie pozwolić na dłuższą aktywność to wysiłek interwałowy będzie dla Ciebie!

Podsumowanie

Jeśli trenujesz siłowo to postaraj się zaangażować w 100%, a wysiłek tlenowy będzie bardzo dobrym dodatkiem po takich ćwiczeniach, jeżeli chcesz pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej.  Dodatkowo pamiętaj, że aktywność ma sprawiać Ci przyjemność i być jednocześnie możliwa do utrzymania w dłuższej perspektywie czasu.

POLECANE