.

Do lata coraz bliżej, a Ty nadal zmagasz się ze swoim brzuchem? Nie wiesz co należy jeść oraz jak trenować, aby mieć płaski brzuch i talię klepsydry? Ten artykuł pomoże Ci pozbyć się brzuszka i cieszyć się wymodelowaną sylwetką!

 Z tego wpisu dowiesz się:

  • Jakie są przyczyny nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha?
  • Czy istnieje miejscowe spalanie tkanki tłuszczowej?
  • Co jeść, aby mieć płaski brzuch?
  • Jakie ćwiczenia wykonywać, aby pozbyć się tkanki tłuszczowej z brzucha?

Jakie są przyczyny nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha?

Genetyka ma ogromny wpływ na to w jakiej części ciała będzie gromadziła się zapasowa tkanka tłuszczowa- niektóre osoby tyją głównie na brzuchu, a inne na udach i biodrach.

Do przyczyn nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha zalicza się:

  • cukrzycę,
  • insulinooporność,
  • hiperinsulinemie,
  • wysoką ilość męskich hormonów płciowych np. PCOS u kobiet.

 Czy istnieje miejscowe spalanie tkanki tłuszczowej?

Niestety nie można pozbyć się tkanki tłuszczowej z jednej konkretnej partii ciała. Często osoby mają szczupłe uda oraz ramiona, lecz doskwiera im nadmiar tłuszczu zapasowego w rejonie brzucha. Tkanka tłuszczowa nie jest spalana lokalnie, lecz globalnie i nie mamy większego wpływu na to z jakiej części ciała schudniemy w pierwszej kolejności.  Wniosek jest jeden- obojętnie z jakiej części ciała chcesz pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej musisz wprowadzić dietę odchudzającą (opierającą się na zmniejszonej kaloryczności diety w dłuższej perspektywie czasu).

Jadłospisy, które będą IDEALNE dla Ciebie!

Co jeść, aby mieć płaski brzuch?

Niestety ma konkretnych produktów, które powodują, że tyjemy lub chudniemy. Produkty wysokoprzetworzone typu: batony, chipsy, żelki mają kiepską wartość odżywczą oraz  małą objętość przy wysokiej wartości energetycznej. W diecie redukcyjnej mogą się znaleźć małe przyjemności, ale sposób odżywiania powinien bazować na produktach niskoprzetworzonych bogatych w witaminy, minerały oraz błonnik.

Żeby zrzucić nadmiar tkanki tłuszczowej należy przede wszystkim być na diecie z deficytem kalorycznym, ponieważ tylko wtedy organizm będzie zmuszony pozyskać niedobór energii z zapasów tkanki tłuszczowej.  

Jeżeli skomponowanie zbilansowanego posiłku wydaje Ci się zbyt skomplikowane, poproś o pomoc specjalistę. Pomogę Ci skomponować zdrowy jadłospis opierający  się na produktach, które lubisz. 

Jakie ćwiczenia wykonywać, aby pozbyć się tkanki tłuszczowej z brzucha?

Dieta redukcyjna opierająca się na zdrowych nawykach żywieniowych dobrze, aby była połączona z regularną aktywnością fizyczną. Bardzo często osoby w Internecie szukają ćwiczeń na płaski brzuch, lecz zapominają, że to dieta ma kluczowy wpływ na wygląd przeszkadzającej partii. Bez względu na to, ile dana osoba zrobi brzuszków czy ćwiczeń nie będzie mieć płaskiego brzucha, jeżeli wcześniej omawiany sposób odżywiania będzie nieodpowiedni.   

Osoby często zmuszają się do wycieńczających ćwiczeń, aby spalić więcej kalorii, lecz zapominają, że każda aktywność fizyczna będzie wpływać na wydatek energetyczny.  Wysiłek powinien sprawiać przyjemność i być możliwy do utrzymania w dłuższej perspektywie czasu.

Podsumowanie

Niestety nie ma jednego magicznego sposobu na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha. Żeby zrzucić zbędną masę ciała należy jeść mniej niż potrzebuje organizm przy zachowaniu odpowiedniego sposobu odżywiania bazującego na produktach niskoprzetworzonych z małymi przyjemnościami. 🙂 Dodatkowo warto dodać aktywność fizyczną, która sprawi przyjemność i jednocześnie będzie możliwa utrzymania w dłuższej pespektywie czasu.

POLECANE